RAJD RENIFERA 2015! Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na Rajd Renifera 2015!
Termin: 5 grudnia 2015 roku, godz. 16
Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski

Program:
15.30 – zbiórka organizatorów i odprawa na pl. Warszawskim w Zabrzu
16.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu
16.30 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej
16.40 – wyjazd załóg do punktów
19.10 – przyjazd załóg na pl. Warszawski
19.35 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera 2015
20.00 – zakończenie imprezy
UWAGA!  Kolejny raz przeprowadzamy zbiórkę charytatywną. Tym razem wspieramy mikołajkową akcję dla zabrzańskiego Domu Dziecka. Jak możecie nas wesprzeć? 
Podopiecznym tej placówki chcemy sprezentować przede wszystkim: słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.), napoje (soki typu „Kubuś”, etc.), środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.), oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy – absolutnie nie pluszaki!). Przywieźcie i przekażcie nam je w trakcie imprezy!

ZAPISY: https://goo.gl/0qZ1Wd

FAQ

O co chodzi?
Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda, niewiele z nich skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty.
Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Stąd też pomysł na Zabrzańskie Klasyki Nocą i całą masę innych imprez. Dziś zapraszamy na Rajd Renifera!

Jak to będzie wyglądać?
Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po półgodzinnej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek rozpoczniemy odprawę, w trakcie której każda załoga otrzyma mapę z punktami zadań, numer startowy identyfikujący dla organizatorów oraz kartę odpowiedzi. O wyznaczonej godzinie rozpocznie się dwugodzinne „okienko”, w którym uczestnicy będą zobowiązani do realizacji jak największej liczby punktów i wrócić na miejsce zbiórki. Zwycięzca zgarnia wszystko: puchar, nagrody i uściski.

Czy muszę przyjechać Klasykiem?
Nie zraźcie się dotychczasowym zakresem naszych imprez! Jak wszyscy wiemy, nasze stowarzyszenie nosi nazwę Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. I to jest kluczem: nie skupiamy się tylko na Klasykach, ale całej motoryzacji. Dlatego tym razem dopuszczamy przyjazd dowolnym samochodem. Nieznacznie premiować będziemy samochody, które mają co najmniej 25 lat, ale dobrą zabawę gwarantujemy także posiadaczom zupełnie współczesych samochodów.

Jakich aut nie chcemy na naszej imprezie?
Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E36? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy rozsądny kierowca rozumie o co nam chodzi i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.

Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?
Samochód! Auto musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.
Niestety liczba miejsc na Rajd Renifera jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby zapisane w formularzu pod linkiem: https://goo.gl/0qZ1Wd. W przypadku ich nieobecności, kolejni mogą wziąć udział w Rajdzie.udział w Rajdzie.

Organizator: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
Pomagają nam: Pogotowie Ratunkowe ESKULAP, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Straż Miejska Zabrze, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Motocyklowa Szkoła Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT.

REGULAMIN OGÓLNY

1. Uczestnicy Rajdu Renifera mają całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających – pod groźbą wszystkich sankcji, jakie nakłada na niego polskie prawo.
2. Pojazdy uczestniczące w Rajdzie Renifera muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.
3. Należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich.
4. Wszystkich uczestników Rajdu Renifera obowiązuje wysoka kultura osobista zarówno na drodze, jak i na miejscu spotkania.
5. Kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy strzelania z tłumików.
6. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00.
7. Każdy uczestnik Rajdu Renifera zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich przepisów kodeksu ruchu drogowego przez cały czas trwania imprezy. Dotyczy to zarówno zachowania na miejscach parkowania, jak i uczestniczenia w ruchu drogowym.
8. W sytuacji, która wykracza poza regulamin zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego i inne obowiązujące w tym zakresie ustawy.
9. Spory wynikłe z faktu organizacji Rajdu Renifera lub związane z jego organizacją uczestnicy zobowiązują się rozwiązywać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożliwości uzgodnienia kompromisu sprawy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
10. Uczestnictwo w Rajdzie Renifera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku na stronie internetowej Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, profilach na portalach społecznościowych oraz materiałach promocyjnych.

 

ZASADY RAMOWE RAJDU RENIFERA 2015

1. Uczestnictwo w Rajdzie Renifera jest dobrowolne. Dopuszczamy uczestnictwo w imprezie bez udziału w części rywalizacyjnej. Aktem nadrzędnym dla niniejszych zasad jest Regulamin Ogólny oraz przepisy prawa zawarte między innymi w Kodeksie Ruchu Drogowego, Kodeksie Cywilnym i Kodeksie Karnym.
2. Liczba miejsc w części rywalizacyjnej jest ograniczona. Uczestnictwo w niej wymaga wcześniejszego zapisu w formularzu dostępnego pod adresem https://goo.gl/0qZ1Wd. Organizator dopuszcza udział osób niezapisanych poprzez formularz, o ile pozostaną wolne miejsca.
3. Udział w Rajdzie Renifera możliwy jest każdym pojazdem silnikowym, który ma prawo poruszać się po drogach publicznych, bez względu na rok produkcji. Samochody mające 25 lat lub więcej (po okazaniu dowodu rejestracyjnego) uzyskują dodatkowy punkt notowany na karcie odpowiedzi.
4. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji dostarcza uczestnikom części rywalizacyjnej zestaw startowy. Składa się on z: karty odpowiedzi, numeru identyfikacyjnego oraz mapy.
a) karta odpowiedzi – zwrotny dokument oznaczony numerem startowym drużyny oraz imionami i nazwiskami zespołu, na której zawierane są odpowiedzi na zadawane pytania;
b) numer identyfikacyjny – karta formatu A4, która musi zostać trwale zamocowana na przedniej części samochodu, służy identyfikacji pojazdów uczestniczących w Rajdzie Renifera;
c) mapa – fragment mapy Zabrza z zaznaczonymi punktami zadań.
5. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 16. Odprawa uczestników części rywalizacyjnej planowane jest na godz. 16.30. Po zakończeniu odprawy rozpoczyna się „okno rywalizacyjne” o długości 2,5 godziny (150 minut), w trakcie którego zawodnicy mają czas na odnalezienie i odwiedzenie jak największej liczby punktów. Powrót na miejsce zbiórki po upływie „okna rywalizacyjnego” skutkuje przyznaniem trzech punktów karnych. Przybycie później niż 3 godziny (180 minut) od rozpoczęcia „okna rywalizacyjnego” skutkuje dyskwalifikacją.
6. Na mapie zaznaczonych będzie 15 punktów podzielonych na trzy grupy.
a) ZNAJDŹ I ZGADNIJ – polega na zebraniu informacji z ogólnodostępnego miejsca; oceniana jest w skali 0-1-2 punkty;
b) ZAGADKA – polega na odgadnięciu odpowiedzi wynikającego wprost z przedstawionego zadania; oceniana w skali 0-1-2-3 punkty;
c) ZADANIE – polega na realizacji określonego zadania przygotowanego w danym punkcie, oceniana w skali 0-1-2-3-4-5 punkty; w przypadku realizacji dodatkowych zadań dozwolone jest przyznanie dodatkowego punktu; podpowiedzi do zadań dodatkowych będą pojawiać się na fanpage’u Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji na portalu Facebook.com.
7. Uczestnicy mogą poprosić o kartę podpowiedzi, w której zawarte są dane adresowe poszczególnych punktów. Załoga korzystająca z takiego rozwiązania traci jednak pięć punktów.
8. Zwycięzcą Rajdu Renifera zostaje załoga, która otrzyma najwięcej punktów. W przypadku remisu wygrywa załoga, która uczestniczyła w Rajdzie Renifera starszym samochodem. W przypadku identycznego wieku (liczonego w latach), zwycięża załoga, która przyjechała w mniejszym składzie osobowym. W przypadku remisu decyduje los: rzut monetą lub kością.
9. Odbiór nagrody wymaga osobistej obecności choć jednego członka załogi. W przypadku nieobecności, zwycięzcami zostaje załoga z kolejnym wynikiem punktowym. Rozstrzygnięcie planowane jest na godz. 19.15.
10. W przypadkach nieobjętych niniejszymi zasadami decydują organizatorzy: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.

Wydarzenie na Facebooku
Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

1 komentarz do “RAJD RENIFERA 2015! Zapraszamy!

Leave a Reply