Rajd Renifera za nami! Oto oficjalne odpowiedzi, wyniki i… tłumaczenia!

RAJD_RENIFERA_131

Do późnych godzin nocnych dyskutowaliśmy i podsumowywaliśmy Rajd Renifera. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że to jedna z najlepszych imprez, jakie zorganizowaliśmy. Zmartwiła nas nieco frekwencja, bo ze zgłoszonych 45 załóg na linii startu zjawiło się o 20 mniej. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu żaden z punktów się nie korkował, a większość załóg wróciła na metę w określonym czasie i dzięki temu nie otrzymał punktów karnych.

Co wyjątkowo nas zaskoczyło, nikt nie ułatwiał sobie sprawy – spośród przygotowanych 60 kart podpowiedzi, na których zanotowane były konkretne adresy punktów – wszystkie zostały u nas i nikt nie ryzykował utraty punktów za łatwiejszy dojazd do zadań.

Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my. Bo naszym zdaniem wyszło naprawdę nieźle. ;)

A teraz czas na oficjalne odpowiedzi!

ODPOWIEDZI:
Punkt 3 – Czyją szkołą partnerską jest ta placówka?
Prawidłowa odpowiedź to „Republiki Federalnej Niemiec”. Premiowaliśmy również odpowiedź w języku niemieckim, ale wszelkie inne formy – „Niemcy”, „Niemiec” itp. punktowane tylko jednym punktem.

Punkt C – Odnajdź numer telefonu.
To pytanie chyba sprawiło Wam najwięcej problemów. Prawidłowa odpowiedź to 32 271 42 51. Wbrew Waszym podejrzeniom, punkt oznaczony był właściwie. Tabliczkę z nim można było odnaleźć na starym cmentarzu przy ul. Wolności, praktycznie na samym końcu.

Punkt D – Ile pełnych dekad liczy ten budynek?
Chodziło o budynek Demeksu przy ul. Hagera. U szczytu, tuż przy dachu, widoczny był spory napis „1915”, który sugeruje rok wybudowania obiektu. Budynek ma więc 100 lat, co w przeliczeniu daje… 10 dekad. :)

Punkt E – PIERWSZA POMOC
Osobiście Wam współczujemy, bo Bartek i Zbyszek wzięli Was ostro w obroty i widzieliśmy strugi potu spływające po Waszych twarzach tuż po zadaniu. Generalnie poziom był niezły – wielu z Was ma wiedzę jak udzielać pomocy, część z Was błysnęła niesamowitym przygotowaniem. Ale były i wpadki! Pamiętajcie o podszkoleniu tej wiedzy, bo nie tylko przyda się Wam ona na kolejnych imprezach, ale przede wszystkim może zaprocentować w życiu.

Punkt F – NAPRAW MALUCHA (errata: OPLA)
Na punkcie miał pojawić się nasz ostatni projekt, Fiat 126p Kuby. Niestety kwadrans przed rozpoczęciem imprezy odmówił posłuszeństwa, padła najprawdopodobniej pompa paliwa. Awaryjnie musieliśmy skombinować inny samochód. Kuba podsunął swój daily car, szybko wymyśliliśmy nowe usterki, a wiceprezes Mleczko dołożył do całości fajną legendę. Myślimy, że to był fajny punkt. Choć wielu z Was traciło punkty za… przejazd przez podwójną ciągłą! :)

Punkt G – Ile lat liczy Kopalnia Makoszowy?
To pytanie nie sprawiło Wam problemów. Choć byliście przy Kopalni Guido, pytanie dotyczyło Kopalni Makoszowy. Na terenie jednego z najciekawszych muzeów/skansenów na Śląsku znaleźć można było jedno z górniczych urządzeń z opisem rocznicowym Kopalni Makoszowy. Wskazano tam stulecie, które wypadło w 2006 roku. Więc dziś Kopalnia Makoszowy ma 109 lat.

Punkt K – Który poziom widzisz?
To również był prosty punkt. Na ścianie obiektu Sztolni Królowa Luiza widniał wyraźny napis „Poziom 320”.

Punkt L – ZNAJDŹ BŁĘDY NA RYSUNKACH TECHNICZNYCH
Rysunki wcale nie były naszym wymysłem. ;) Jedna z sieci sklepów odzieżowych wypuściła serię z „legendami PRL”. Na koszulce z Maluchem był jednak rysunek techniczny… Fiata 125p. Chcieliśmy przetestować jak bardzo znacie układ podzespołów malczana. I jesteście w tym całkiem nieźli. ;)

Punkt M – KONKURS JAZDY SPRAWNOŚCIOWEJ
Świetny punkt przygotowany przez naszych przyjaciół z MotoRatu! Testowali oni Wasze przygotowanie do jazdy – czy dysponujecie właściwym wyposażeniem samochodu i jak sobie radzicie w różnych okolicznościach.

Punkt O – Kto ma miejsce parkingowe tylko dla siebie?
Easy one! Nieco w oddali dostrzec można było tabliczkę z informacją o zastrzeżeniu miejsca parkingowego dla… dyrektora szkoły. Farciarz. ;)

Punkt P – ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW
Nasz zaprzyjaźniony Wydział Ruchu Drogowego przygotował dla Was krótkie testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Część z pytań wprost nawiązywała do naszych działań, inne były obowiązkowe dla każdego świadomego kierowcy. Różnie było, ale widzieliśmy, że generalnie podstawy znacie. ;)

Punkt R – Co zjesz?
To akurat była ciekawostka. Bo chodziło o odpowiedź „Frytki, Kebab, Hot-Dog, Burgery”. Choć i odpowiedzi „nic” byłyby zaakceptowane, wszak… przybytek przy Skateparku zamknięto przed kilkoma laty. Nas najbardziej rozbawiły „strawa duchowa” czy „ciało Chrystusa”. ;) Nie, nie chodziło o pobliski kościół. :)

Punkt S – W czyje żagle wiatr dmie?
Myśleliśmy, że będzie trudniej. Większość z Was zrozumiała, że trzeba nieco pobłądzić po okolicy i poszukać repliki żaglowca… Batavia, która stoi w holu Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Punkt Z – Kto jest inwestorem modernizacji?
Prawidłową odpowiedź znaleźć można było na odpowiednim bannerze powieszonym przy drodze. Chodziło o Stadion w Zabrzu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Punkt Ż – Policz trójkąty
Na bramie Cmentarza Żydowskiego namalowano dwie gwiazdy Dawida. Każda składa się z dwóch trójkątów, ale w sumie tworzy ich… 8. Dwie gwiazdy dają wynik 16 trójkątów.
Jak widzicie, nie byliśmy nad wyraz wredni. :) Czas na oficjalne wyniki i… tłumaczenia.

Niekwestionowanym zwycięzcą Rajdu Renifera była załoga numer 30, czyli Andrzej i Natalia z Eskulapu! Uzyskali aż 48 punktów! Wspólnie uzgodniliśmy jednak, że mieli spory handicap: nie dość, że zawodowo zajmują się ratowaniem życia, to jeszcze są zawodowo wprawieni w prowadzenie pojazdów. Dlatego oddali palmę pierwszeństwa kolejnemu zespołowi.

Czas na oficjalne wyniki. W trosce o dane osobowe będziemy podawać numer załogi, imiona (jeśli dysponujemy :)) i samochód, jakim załogi przyjechały.

Miejsce 0 – 48 punktów
Drużyna nr 30, Natalia i Andrzej, Renault Trafic.

Miejsce I – 44,5 pkt
Drużyna nr 23, Radek, Sandra, Tomek, Piotr, Robert, BMW 530i.

Miejsce II – 43,5 pkt
Drużyna nr 37, Jakub, Weronika, Michał, Martyna, BMW 530d.

Miejsce III – 42 pkt
Drużyna nr 31, Dariusz, Roksana, Mateusz, Jacek, Ola, VW Transporter T3.
Drużyna nr 42, Tomasz, Robert, Adrian, Fiat 126p. Byłoby 45 punktów, gdyby nie… przekroczenie normy czasu! ;)

Miejsce IV – 40,5 pkt
Drużyna nr 25, Paweł, Dominika, Mitsubishi Space Star.
Drużyna nr 45, Grzegorz, Małgorzata, Igor, Filip, Peugeot 205 GTI.

Miejsce V – 39 pkt
Drużyna nr 18 – Patryk, Mateusz, Fiat Dżango by Motorat.

Miejsce VI – 38,5 pkt
Drużyna nr 8 – Mateusz +3 przyjaciół, Volkswagen Golf mk II.

Miejsce VII – 38 pkt
Drużyna nr 6 – Tomek, yyyy? (to nie my napisaliśmy! ;)), Ford Taunus.

Miejsce VIII – 37 pkt
Drużyna nr 2 – Tomasz, Monika, Renault 19.
Drużyna nr 39 – Ziemowit, Daria, Fiat 850.
Drużyna nr 16 – Dawid, Justyna, Patrycja, Fiat Uno.

Miejsce IX – 34,5 pkt
Drużyna nr 15 – Ireneusz, Marcin, Fiat Polo.

Miejsce X – 34 pkt
Drużyna nr 32 – Dawid, Maja, Fiat 126p.
Drużyna nr 35 – Arek, Sławek, Ford Sierra.

Miejsce XI – 33,5 pkt
Drużyna nr 41 – Jakub, Kamila, Paulina, Chevrolet Impala (najstarszy wóz na imprezie!).

Miejsce XII – 30,5 pkt
Drużyna nr 7 – Krzysztof, Fiat 126 BIS.

Miejsce XIII – 30 pkt
Drużyna nr 28 – Krzysztof, Anna, Fiat 126p.
Drużyna nr 40 – Krzysztof, Monika, BMW E30.

Miejsce XIV – 28 pkt
Drużyna nr 19 – Wojciech, Patrycja, Seat Ibiza.

Miejsce XV – 25,5 pkt
Drużyna nr 20 – Mateusz, Anna, Trabant 601.

Miejsce XVI – 22 pkt
Drużyna nr 1 – Roma, Adrian, Fiat 126p.

Miejsce XVII – 15 pkt
Drużyna nr 10 – Tomasz, Artur, Fiat 126p.

Dyskwalifikacja (przekroczenie normy czasu, nieobecność na mecie)
Drużyna nr 11 – Daniel, Fiat 126p.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!

Dziękujemy również: ekipie Motoratu, ekipie Eskulapa, funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, zabrzańskiej Straży Miejskiej, Miejskiemu Zarządowi Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Mobilnej Czystości, Natural Born Grillers i wszystkim ludziom dobrej woli!

A teraz czas na galerię!

4 komentarze do “Rajd Renifera za nami! Oto oficjalne odpowiedzi, wyniki i… tłumaczenia!

  1. Punkt D „ile pełnych dekad liczy budynek” powinno być 9 bo rok 2015 się nie skończył

Leave a Reply