Świąteczny MotoJarmark – ZAPRASZAMY!

sw-motojarmark-800px

O co chodzi z tym Świątecznym MotoJarmarkiem?!

O co chodzi?
Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda mało który skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty.

Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Wielu z Was poznało nas z organizacji Zabrzańskich Klasyków Nocą. Za każdym razem słyszeliśmy od Was „kiedy znów coś organizujecie?”. Mało tego: tak naprawdę nie mieliśmy okazji z wami się poznać i pogadać, poopowiadać o naszym stowarzyszeniu czy chociażby pooglądać wasze auta. Bo jednak tu trzeba was ustawić na parkingu, by za chwilę znowu wypuścić was na zwiedzanie Zabrza.

Shardac robił porządek w garażu i nagle wpadł na pomysł: „a gdyby tak zrobić jarmark świąteczny, na którym nie kupuje się bombek choinkowych, a wymienia zbędne części do auta?”. Zaproponował reszcie, ci stwierdzili, że trzeba spytać was czy grudzień nie będzie dla was zbyt zimny. Ponad dwadzieścia osób chciało organizacji imprezy, więc nie mieliśmy wyjścia.

Jak to będzie wyglądać?
Wszyscy spotkamy się w Zabrzu na pl. Warszawskim 14 grudnia od godziny 15. Samochody zostaną równo ustawione i po przywitaniu, wymianie numerów, „misiów” i koszulek zaczniemy się socjalizować.

Każdy chętny – ale nie jest to obowiązkowe! – może przywieźć zalegające mu graty: elementy ozdobne, części czy wyposażenie auta. A potem możecie próbować je sprzedać zainteresowanym, albo – najlepiej! – wymienić się. My, jako stowarzyszenie, nie będziemy ingerować w wasze deale. Robicie to na własną odpowiedzialność, aby potem ktoś od nas nie wymagał rękojmi. ;D

Imprezę kończymy o godz. 19 i rozjeżdżamy się do ciepłych domków. Ale! Kto będzie chciał postać i poplotkować o Klanie i Złotopolskich, dla tego na pewno znajdzie się miejsce na parkingu. Kto będzie chciał wrócić do domu, tego trzymać na siłę nie będziemy.

Co jest Klasykiem?
Wzorem Zabrzańskich Klasyków Nocą ta impreza również jest skierowana do podobnych pojazdów! Klasyk nie musi być w idealnym stanie i broń Boże – nie musi mieć żółtych blach z przodu i z tyłu! Klasyk rozumiemy jako auto na tyle wiekowe, że na drogach jest go mniej niż więcej. Musi to być auto o tyle ciekawe, że ma ciekawego właściciela, który naprawdę coś o tym aucie może powiedzieć. Ale może to być też bardzo rzadki model. Ma ktoś Holdena? Na pewno dopuścimy do udziału zadbanego Daewoo Espero czy wyniuchane (czyli po wymianie progów ;)) V40 T4. Na pewno nie dopuścimy…

Co nie jest Klasykiem?
Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E30? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy właściciel Klasyka rozumie też nasze pojęcie Klasyka i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.

UWAGA! Wprowadzamy małą zmianę:
Zapraszamy wszystkich i…
Nikogo nie będziemy wypraszać ale…
Wobec organizatorów i innych użytkowników klasyków lojalne byłoby zostawianie samochodów nie będących jeszcze klasykami (ze względu na wiek lub niską wartość kolekcjonerską) poza placem zbiórki.

Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?
Samochód, który w bardzo szerokim pojęciu możemy potraktować jako Klasyk. Auto musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.

 

Regulamin Świątecznego MotoJarmarku

1. Uczestnicy Świątecznego MotoJarmarku mają całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających – pod groźbą wszystkich sankcji, jakie nakłada na niego polskie prawo..

2. Pojazdy uczestniczące w Świątecznym MotoJarmarku muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.

3. Należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich.

4. Wszystkich uczestników Świątecznego MotoJarmarku obowiązuje wysoka kultura osobista zarówno na drodze, jak i na miejscu spotkania.

5. Kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy strzelania z tłumików.

6. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00.

7. Każdy uczestnik Świątecznego MotoJarmarku zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich przepisów kodeksu ruchu drogowego przez cały czas trwania imprezy. Dotyczy to zarówno zachowania na miejscach parkowania, jak i uczestniczenia w ruchu drogowym.

8. Sprzedaż i wymianę towarów pomiędzy uczestnikami imprezy regulują aktualne przepisy prawa (zwłaszcza Kodek Cywilny). Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji nie jest stroną tych transakcji, w związku z czym nie może zostać pociągnięte do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z nimi.

9. Kategorycznie zabrania się uczestnictwa w imprezie podmiotów gospodarczych oferujących wyposażenie samochodów czy części motoryzacyjne. Dopuszczone zostaną tylko osoby prywatne.

10. W sytuacji, która wykracza poza regulamin zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego i inne obowiązujące w tym zakresie ustawy.

11. Spory wynikłe z faktu organizacji Świątecznego MotoJarmarku lub związane z jego organizacją uczestnicy zobowiązują się rozwiązywać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożliwości uzgodnienia kompromisu sprawy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.

A więc tradycyjnie zapraszamy do dołączenia do wydarzenia! Polecajcie też je znajomym!

https://www.facebook.com/events/1605331849694792/

Aktualne informacje również na www.Facebook.com/ZSMMpl

Leave a Reply