Klasyczna MotoNoc Muzeów 2015 – ZAPRASZAMY!

Klasyczna MotoNoc Muzeów 2015

UWAGA! RUSZYŁY ZAPISY DO RAJDU NA ORIENTACJĘ. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZNAJDUJE SIĘ POD TYM ADRESEM: http://goo.gl/lnsSvz

Zapisy zamykamy 13 maja!

Serdecznie zapraszamy na Klasyczną MotoNoc Muzeów 2015 w ramach Europejskiej Nocy Muzeów!
Termin: 16 maja 2015 roku, godz. 19
Miejsce zbiórki: Zabrze, pl. Warszawski
Miejsce docelowe: Galeria Motoryzacji i Techniki w Bytomiu
Bytom, ul Strzelców Bytomskich 98

Program:
19.00 — oficjalne rozpoczęcie imprezy, zbieranie się jej uczestników na parkingu na pl. Warszawskim
19.45 — oficjalne przywitanie uczestników i odprawa przed wyjazdem
20.00 – rozpoczęcie wyjazdów uczestników korzystających z itinerów
20.45 – wyjazd ewentualnych kolumn dla uczestników, którzy zrezygnowali z jazdy po itinerach
21.15 — przyjazd do Galerii Motoryzacji i Techniki w Bytomiu
23.00 — zakończenie imprezy

UWAGA! W trakcie imprezy będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt Dlatego mamy do Was ogromną prośbę! Włączcie się w pomoc! Jak ustaliliśmy, najbardziej dla zwierzaków potrzebne są koce oraz karma. Potrzebne są też środki czystości. Dlatego na najbliższych Zabrzańskich Klasykach Nocą jeden z nas w wyznaczonym punkcie będzie przyjmował wspomniane rzeczy, które potem przekażemy schronisku. Przywieźcie choć jedną puszkę karmy i pomóżcie tym stęsknionym za ludźmi psom i kotom!

FAQ
Klasyczna MotoNoc Muzeów 2015

O co chodzi?
Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda mało który skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty.

Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Do tej pory znani jesteśmy głównie z organizacji Zabrzańskich Klasyków Nocą oraz Świątecznego Motojarmarku. Uznaliśmy jednak, że czas najwyższy włączyć się również w Europejską Noc Muzeów!

Jak to będzie wyglądać?
Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po godzinnej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek rozpoczniemy przejazdy do wyjątkowo ciekawego miejsca Tym razem imprezę organizujemy wspólnie z Bytomskim Ośrodkiem Edukacji, więc odwiedziamy Galerię Motoryzacji i Techniki w Bytomiu.Spokojnie: nie będzie to nudna wycieczka z przewodnikiem. Raczej luźno i żartobliwie pokażemy wam miejsce w naszym regionie, o jakim prawdopodobnie nie mieliście pojęcia. A nawet jeśli mieliście, to nigdy wam nie chciało się tam pojechać. Na miejscu prócz podziwiania przewidujemy rzecz jasna część nieoficjalna – kto będzie chciał postać i poplotkować o Klanie i Złotopolskich, dla tego na pewno znajdzie się miejsce na parkingu. Kto będzie chciał wrócić do domu, tego trzymać na siłę nie będziemy.

Jak wyglądać będzie przejazd?
W przeciwieństwie do Zabrzańskich Klasyków Nocą nie planujemy przejazdu kolumnami. Tym razem wybraliśmy formę świetnej zabawy w formie rajdu na orientację. Każda zgłoszona wcześniej załoga (o metodzie zgłoszenia poinformujemy później) otrzyma od nas zestaw startowy zwany itinerem. W niej zawarte będą instrukcje dotyczące przebiegu trasy. W wyznaczonych miejscach przewidujemy szereg zadań – na orientację, wiedzę czy spostrzegawczość. Odpowiedzi winny zostać zapisane później na karcie. Nie traktujemy tego jako konkursu, lecz jako zabawę. Dlatego załogi, które wykonają najlepiej przewidziane zadania otrzymają od nas pamiątkowe wyróżnienia w terminie późniejszym, już po zakończeniu imprezy. Nagród (raczej) nie przewidujemy. Ale zabawa będzie przednia.
Uwaga! Przejazdy będą prowadzone w normalnym, miejskim ruchu! Dlatego kluczowym jest, by uczestniczy przestrzegali przepisów ruchu drogowego.
Oczywiście wiemy, że część z Was nie będzie miała ochoty na wzięcie udziału w rajdzie na orientację. Choć zachęcamy do tej świetnej zabawy, to dla nich przewidujemy stworzenie 1-3 dziesięciosamochodowych kolumn, które dojadą na metę pilotowane przez naszych przedstawicieli.

Czym jest itiner i jak będą wyglądać trasy?
Przygotowaliśmy dla Was trzy różne trasy zaczynające się na pl. Warszawskim, a kończące w Galerii Motoryzacji i Techniki w Bytomiu. Każda z nich jest inna, a mierzą od 19 do 22 kilometrów. Pierwsza przeznaczona jest głównie dla zabrzan i odkrywa przed nimi małoznane zakątki i boczne ulice peryferyjnych dzielnic Zabrza. Kolejna – którą pojadą ludzie spoza Zabrza – przejeżdża w okolicach najważniejszych zabytków naszego miasta, choć wciąż nie tych z pierwszych stron reklamówek czy folderów. Trzecia wytyczona została jedną z ciekawszych, a jednak pomijanych przy oficjalnych wycieczkach dzielnic Zabrza. Przy okazji zahaczy o nowe atrakcje naszego miasta.

Aby je pokonać, otrzymacie przygotowane przez nas itinery. To zestawy instrukcji, które wskazywać będą kierunki jazdy i odległości do pokonania. Dla ułatwienia zanotowane będą też nazwy ulic, którymi powinniście jechać.

Na każdej z tras przygotowaliśmy dla Was po siedem zadań, które przetestują Waszą spostrzegawczość i wiedzę. Część z nich będziecie mogli zrealizować wprost „z auta”, część będzie wymagać zatrzymania się i rozejrzenia. Wyniki wpisywać będziecie na karcie odpowiedzi.

Po imprezie, w ciągu kilku dni przeanalizujemy Wasze zapisy i wyłonimy zwycięzców poszczególnych tras. Dla nich przygotujemy odpowiednie wyróżnienia.

Zapisywać można się w formularzu na stronie: http://goo.gl/lnsSvz

Zgromadzone dane wykorzystywane będą tylko na cele organizacji imprezy.

Co jest Klasykiem?
Nie zraźcie się nazwą imprezy! Klasyk nie musi być w idealnym stanie i broń Boże – nie musi mieć żółtych blach z przodu i z tyłu! Klasyk rozumiemy jako auto na tyle wiekowe, że na drogach jest go mniej niż więcej. Musi to być auto o tyle ciekawe, że ma ciekawego właściciela, który naprawdę coś o tym aucie może powiedzieć. Ale może to być też bardzo rzadki model. Ma ktoś Holdena? Na pewno dopuścimy do udziału zadbanego Daewoo Espero czy wyniuchane (czyli po wymianie progów ;)) V40 T4. Na pewno nie dopuścimy…

Co nie jest Klasykiem?
Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E30? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy właściciel Klasyka rozumie też nasze pojęcie Klasyka i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.

Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?
Samochód, który w bardzo szerokim pojęciu możemy potraktować jako Klasyk. Auto musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.

Czy również w ramach tej imprezy przewidujecie pomoc różnym ośrodkom?
Owszem! Podobnie do Zabrzańskich Klasyków Nocą prowadzimy zbiórkę na schronisko dla bezdomnych zwierząt Psitulmnie. W trakcie imprezy będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, dlatego mamy do Was ogromną prośbę! Włączcie się w pomoc! Jak ustaliliśmy, najbardziej dla zwierzaków potrzebne są: mokra karma w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze! Dlatego na najbliższych Zabrzańskich Klasykach Nocą jeden z nas w wyznaczonym punkcie będzie przyjmował wspomniane rzeczy, które potem przekażemy schronisku. Przywieźcie choć jedną puszkę karmy i pomóżcie tym stęsknionym za ludźmi psom i kotom!

REGULAMIN

1. Uczestnicy Klasycznej MotoNocy Muzeów mają całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających – pod groźbą wszystkich sankcji, jakie nakłada na niego polskie prawo.
2. Pojazdy uczestniczące w Klasycznej MotoNocy Muzeów muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.
3. Należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich.
4. Wszystkich uczestników Klasycznej MotoNocy Muzeów obowiązuje wysoka kultura osobista zarówno na drodze, jak i na miejscu spotkania.
5. Kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy strzelania z tłumików.
6. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00.
7. Każdy uczestnik Klasycznej MotoNocy Muzeów zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich przepisów kodeksu ruchu drogowego przez cały czas trwania imprezy. Dotyczy to zarówno zachowania na miejscach parkowania, jak i uczestniczenia w ruchu drogowym. Uczestnictwo w przejeździe kolumnami czy jeździe przy użyciu przygotowanych instrukcji (itinera) nie zwalnia z obowiązku przestrzegania jakichkolwiek przepisów – łącznie z przejazdem na czerwonym świetle, parkowaniem w miejscach niedozwolonych czy pokonywaniem linii ciągłych.
8. W sytuacji, która wykracza poza regulamin zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego i inne obowiązujące w tym zakresie ustawy.
9. Spory wynikłe z faktu organizacji Klasycznej MotoNocy Muzeów lub związane z jego organizacją uczestnicy zobowiązują się rozwiązywać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożliwości uzgodnienia kompromisu sprawy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.

Leave a Reply