Zabrzańskie Klasyki Nocą
vol. 3


Dowiedz się więcej

Serdecznie zapraszamy na III edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

Termin: 16 kwietnia 2015, godzina 18:00

Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski

Mapa przejazdu


Program

  • 18.00 — Rozpoczęcie zbiórki uczestników imprezy na pl. Warszawskim.
  • 18.15 — Oficjalne przywitanie uczestników.
  • 18.30 — Pokaz i błyskawiczny kurs podstaw udzielania pomocy przedmedycznej przygotowany przez Pogotowie Ratunkowe Eskulap.
  • 19.15 — Poinstruowanie uczestników o zasadach uczestnictwa w imprezie i rozpoczęcie formułowania dziesięciosamochodowych kolumn.
  • 19.25 — Wyjazd pierwszej kolumny, kolejne wypuszczane co cztery minuty.
  • 19.50 — Orientacyjny czas przybycia ostatniej kolumny (w zależności od liczby uczestników) na osiedle Borsiwerk.
  • 20.00 — Spotkanie z historią osiedla i zwiedzanie okolicy.
  • 21.30 — Powrót na pl. Warszawski w dziesięciosamochodowych kolumnach.
  • 22.00 — Zakończenie imprezy.

UWAGA! W trakcie imprezy będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, dlatego mamy do Was ogromną prośbę! Włączcie się w pomoc! Jak ustaliliśmy, najbardziej dla zwierzaków potrzebne są: mokra karma w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze! Dlatego na najbliższych Zabrzańskich Klasykach Nocą jeden z nas w wyznaczonym punkcie będzie przyjmował wspomniane rzeczy, które potem przekażemy schronisku. Przywieźcie choć jedną puszkę karmy i pomóżcie tym stęsknionym za ludźmi psom i kotom!

www.psitulmnie.pl
www.psitulmnie.pl
www.psitulmnie.pl
www.psitulmnie.pl

fot. Paweł Franzke

FAQ


O co chodzi?

Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda mało który skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty. Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Stąd też pomysł na ZKN!


Jak to będzie wyglądać?

Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po godzinnej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, "misiów" i koszulek, a także szkoleniu z podstaw udzielania pomocy przedmedycznej, zbierzemy się w swobodną kolumnę i pojedziemy odwiedzić jakieś ciekawe miejsce w Zabrzu. Ale spokojnie: nie będzie to nudna wycieczka z przewodnikiem. Raczej luźno i żartobliwie pokażemy wam miejsca w naszym mieście, o jakich prawdopodobnie nie mieliście pojęcia. A nawet jeśli mieliście, to nigdy wam nie chciało się tam pojechać. Po tych odwiedzinach zwartą kolumną wracamy na miejsce zbiórki i rozpocznie się część nieoficjalna – kto będzie chciał postać i poplotkować o Klanie i Złotopolskich, dla tego na pewno znajdzie się miejsce na parkingu. Kto będzie chciał wrócić do domu, tego trzymać na siłę nie będziemy.


Co jest Klasykiem?

Nie zraźcie się nazwą imprezy! Klasyk nie musi być w idealnym stanie i broń Boże – nie musi mieć żółtych blach z przodu i z tyłu! Klasyk rozumiemy jako auto na tyle wiekowe, że na drogach jest go mniej niż więcej. Musi to być auto o tyle ciekawe, że ma ciekawego właściciela, który naprawdę coś o tym aucie może powiedzieć. Ale może to być też bardzo rzadki model. Ma ktoś Holdena? Na pewno dopuścimy do udziału zadbanego Daewoo Espero czy wyniuchane (czyli po wymianie progów ;)) V40 T4. Na pewno nie dopuścimy...


Co nie jest Klasykiem?

Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E30? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy właściciel Klasyka rozumie też nasze pojęcie Klasyka i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.


Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?

Samochód, który w bardzo szerokim pojęciu możemy potraktować jako Klasyk. Auto musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.


Dlaczego akurat w czwartki?!

A dlaczego nie? A na poważnie: ten wieczór chcemy spędzić wspólnie, zajęci tylko jeżdżeniem samochodami. Weekendy często obarczone są całą masą imprez. Nie chcemy i nie będziemy konkurować z urodzinami cioci, imieninami babci, kacem po chlaniu w piątek albo pośpiechem przed sobotnią imprezą. Nie chcemy też psuć niedzielnego wieczoru, który polega w głównej mierze na powolnym godzeniu się, że już za rogiem czyha poniedziałek. Czwartek to dzień idealny: można już powoli chillować się przed nadchodzącym weekendem, a na pewno nie będziemy zarywać nocy i gadać do upadłego. Także do pracy/na uczelnię następnego dnia na pewno wstaniesz.