Zapraszamy na Rajd Targowy III: Inkowie za fajerą! – 14 kwietnia 2018

RAJD TARGOWY  III

Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy III!

Termin: 14  kwietnia 2018 roku, godz. 10
Miejsce
: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji,  ul. Matejki 6

ZAPISY:
Za pośrednictwem e-maila na adres [email protected] (tytuł: RAJD TARGOWY)
Opłatę w wysokości 10,00 zł od załogi można uiścić przelewem na konto lub osobiście w dniu imprezy. Decyduje kolejność opłaconych zapisów.

DANE DO PRZELEWU:
Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
ul. Korczoka 60 / 22
41-800 Zabrze
Polska

Konto bankowe: 86 1600 1462 1837 7586 2000 0001 (Bank BGŻ BNP Paribas)

Program:
10.00 – zbiórka uczestników
10.30 – odprawa uczestników w Hali
10.45 – otwarcie okna rywalizacyjnego
13.00 – zamknięcie okna rywalizacyjnego
13.30 – rozstrzygniecie rywalizacji i wręczenie nagród
13.45 – zakończenie imprezy

 

FAQ

RAJD TARGOWY 2018

>>O co chodzi?

Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda, niewiele z nich skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty.

Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Stąd też pomysł na Zabrzańskie Klasyki Nocą i całą masę innych imprez. Dziś zapraszamy na Rajd Targowy!

>>Rajdy zawsze były darmowe, o co kaman?!

Zgadza się. Rajd Targowy jest tym razem płatny, a koszt wynosi 10 złotych od załogi. Wpłacać je można na nasze konto (po wcześniej rezerwacji miejsca) lub bezpośrednio w trakcie zapisów w Hali MOSiR. Dlaczego jednak zdecydowaliśmy się na płatność? Zagramy w otwarte karty, powody są dwa. Poziom naszych imprez urósł, a co za tym idzie – urosły też wydatki na druki, nagrody czy inne materiały. Nie ukrywamy, że do tej pory finansowaliśmy to ze składek, ale nasze konto wciąż świeci pustkami, więc jesteśmy zmuszeni na odrobinę „zarobku”. Pozyskane środki będą służyć realizacji Rajdu, a ewentualna nadwyżka trafi na poczet organizacji kolejnych imprez.

Drugi powód jest nieco bardziej banalny. Bierzemy udział w dofinansowaniu dla organizacji pozarządowych organizowane przez ROWES, a którego celem ekonomizacja organizacji pozarządowych. Aby dostać sporo fajnych gratów promocyjnych, musimy zrobić choć jedną „płatną” imprezę. ;)

 

>>Jak to będzie wyglądać?

Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek rozpoczniemy odprawę, w trakcie której każda załoga otrzyma mapę z punktami zadań, numer startowy identyfikujący dla organizatorów oraz kartę odpowiedzi. O wyznaczonej godzinie rozpocznie się dwuipółgodzinne „okienko”, w którym uczestnicy będą zobowiązani do realizacji jak największej liczby punktów i wrócić na miejsce zbiórki. Zwycięzca zgarnia wszystko: puchar, nagrody i uściski.

 

>>Czy muszę przyjechać Klasykiem?

Nie zraźcie się dotychczasowym zakresem naszych imprez! Jak wszyscy wiemy, nasze stowarzyszenie nosi nazwę Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. I to jest kluczem: nie skupiamy się tylko na Klasykach, ale całej motoryzacji. Dlatego tym razem dopuszczamy przyjazd dowolnym samochodem lub motocyklem. Nieznacznie premiować będziemy samochody, które mają co najmniej 25 lat, ale dobrą zabawę gwarantujemy także posiadaczom zupełnie współczesnych samochodów. W związku z profilem imprezy ograniczamy jednak liczby: przewidujemy uczestnictwo 30 klasyków i 30 „cywili”. Motocykle nie są liczone w te ograniczenia.

 

>>Jakich aut nie chcemy na naszej imprezie?

Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E36? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy rozsądny kierowca rozumie o co nam chodzi i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.

 

>>Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?

Samochód! Auto lub motocykl musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.

 

 

REGULAMIN OGÓLNY

 1. Uczestnicy Rajdu Targowego mają całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających – pod groźbą wszystkich sankcji, jakie nakłada na nich polskie prawo.
 2. Pojazdy uczestniczące w Rajdzie Targowym muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 3. Należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich.
 4. Wszystkich uczestników Rajdu Targowego obowiązuje wysoka kultura osobista zarówno na drodze, jak i na miejscu spotkania.
 5. Kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy „strzelania z tłumików”.
 6. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00.
 7. Każdy uczestnik Rajdu Targowego zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich przepisów kodeksu ruchu drogowego przez cały czas trwania imprezy. Dotyczy to zarówno zachowania na miejscach parkowania, jak i uczestniczenia w ruchu drogowym.
 8. W sytuacji, która wykracza poza regulamin zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego i inne obowiązujące w tym zakresie ustawy.
 9. Spory wynikłe z faktu organizacji Rajdu Targowego lub związane z jego organizacją uczestnicy zobowiązują się rozwiązywać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożliwości uzgodnienia kompromisu sprawy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
 10. Uczestnictwo w Rajdzie Targowym jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku na stronie internetowej Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, profilach na portalach społecznościowych oraz materiałach promocyjnych.

 

ZASADY RAMOWE RAJDU TARGOWEGO 2018

 1. Uczestnictwo w Rajdzie Targowym jest dobrowolne. Dopuszczamy uczestnictwo w imprezie bez udziału w części rywalizacyjnej. Aktem nadrzędnym dla niniejszych zasad jest Regulamin Ogólny oraz przepisy prawa zawarte między innymi w Kodeksie Ruchu Drogowego, Kodeksie Cywilnym i Kodeksie Karnym.
 2. Liczba miejsc w części rywalizacyjnej jest ograniczona. Uczestnictwo w niej wymaga wcześniejszego zapisu w dniu imprezy oraz uiszczenia opłaty wpisowej w wysokości 10,00 zł od załogi nie później niż przed rozpoczęciem odprawy dla uczestników.
 3. Udział w Rajdzie Targowym możliwy jest każdym pojazdem silnikowym, który ma prawo poruszać się po drogach publicznych, bez względu na rok produkcji.
 4. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji dostarcza uczestnikom części rywalizacyjnej zestaw startowy. Składa się on z: karty odpowiedzi, numeru identyfikacyjnego oraz mapy.
  a) karta odpowiedzi – zwrotny dokument oznaczony numerem startowym drużyny oraz imionami i nazwiskami zespołu, na której zawierane są odpowiedzi na zadawane pytania;
  b) numer identyfikacyjny – karta formatu A4, która musi zostać trwale zamocowana na przedniej części samochodu, służy identyfikacji pojazdów uczestniczących w Rajdzie Turystycznym;
  c) mapa – fragment mapy Zabrza z zaznaczonymi punktami zadań.
 5. Rozpoczęcie imprezy planowane jest o godz. 11.00. Odprawa uczestników części rywalizacyjnej planowane jest na godz. 11.30. Po zakończeniu odprawy o godz. 11.45 rozpoczyna się „okno rywalizacyjne” o długości 2 godzin (120 minut), w trakcie którego zawodnicy mają czas na odnalezienie i odwiedzenie jak największej liczby punktów. Powrót na miejsce zbiórki po upływie „okna rywalizacyjnego” skutkuje przyznaniem trzech punktów karnych. Przybycie później niż 135 minut od rozpoczęcia „okna rywalizacyjnego” skutkuje dyskwalifikacją.
 6. Na mapie zaznaczonych będzie 30 punktów podzielonych na dwie grupy.
  a) ZAGADKA – polega na odgadnięciu odpowiedzi wynikającego wprost z przedstawionego zadania; oceniana w skali 0-1 punktów;
  b) ZADANIE – polega na realizacji określonego zadania przygotowanego w danym punkcie, oceniana w skali 0-1-2-3-4-5 punkty
 7. Uczestnicy mogą starać się o uzyskanie punktów bonusowych.
  a) BONUS WIEKU – samochody mające 25 lat lub więcej (po okazaniu dowodu rejestracyjnego) uzyskują dodatkowy punkt notowany na karcie odpowiedzi
  b) BONUS INKA – załoga, która w Rajdzie Targowym uczestniczyć będzie pojazdem ozdobionym w wątki południowoamerykańskie (w dowolnej interpretacji) lub sama będzie przebrana lub przyozdobiona w wątki południowoamerykańskie (w dowolnej interpretacji) otrzyma dodatkowe trzy punkty
 8. Zwycięzcą Rajdu Targowego zostaje załoga, która otrzyma najwięcej punktów. W przypadku remisu wygrywa załoga, która uczestniczyła w Rajdzie Targowym starszym samochodem. W przypadku identycznego wieku (liczonego w latach), zwycięża załoga, która przyjechała w mniejszym składzie osobowym. W przypadku remisu decyduje los: rzut monetą lub kością.
 9. Odbiór nagrody wymaga osobistej obecności choć jednego członka załogi. W przypadku nieobecności, zwycięzcami zostaje załoga z kolejnym najwyższym wynikiem punktowym. Rozstrzygnięcie planowane jest na godz. 14.30.
 10. W przypadkach nieobjętych niniejszymi zasadami decydują organizatorzy: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.

 

Organizator

KOLOR-STARE

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Pomagają nam

ZABRZESMIERCIOODPORNIMOSIR

ESKULAPSTRAZ_MIEJSKAPOLICJA-ZABRZEmotorat

 

 

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Wydarzenie na Facebooku
Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
+48 601878708
[email protected]

 

Dodaj komentarz